TŘI TOTÁLNÍ MOBILIZACE, TŘI TRAPNĚ TRVALÉ ILUZE, ...
Tři totální mobilizace, tři trapně trvalé iluze, tři tvrdé drogy
Trojí troufalý lup
Autor: Milan Blahynka
VĚŘTE, NEVĚŘTE
Když Erich von Däniken vydal v r. 1968 své Vzpomínky na budoucnost, mnozí vědci ho odsoudili jako hloupého fantastu. Švýcarský hoteliér se ovšem nevzdal a vydává stále nové knihy, prohlubuje své "fantazie" o tom, že nejsme ve vesmíru sami a že On, tj. Vesmír, se ohlašuje návštěvami z jiných světů.
Autor: Alena Volková
O PARTNERSKÝCH VZTAZÍCH ANEB CHERCHEZ LA FEMME
Povídkový soubor Miroslava Mráčka nazvaný A NEUVEĎ NÁS V POKUŠENÍ obsahuje čtyři povídky lehce erotického a humoristického obsahu.
Autor: amk
MILAN BLAHYNKA (DVOJNÁSOB) PĚTATŘICETILETÝ
Milan Blahynka (PhDr., CSc.) patří k našim nejvýznamnějším literárním kritikům, historikům a editorům kontinuitní marxistické orientace. Narodil se 29. srpna roku 1933 ve slovenském Ružomberoku, vystudoval gymnázium v Kyjově, Filozofickou fakultu v Olomouci (češtinu - estetiku) a postgraduálně Institut společenských věd (obor estetika).
Autor: jkh
ANKETA OBRYSU-KMENE
JIŘÍ MIKULA, MALÍŘ A SPISOVATEL
POEZIE
Miro Hradešínský
KLUB A OBEC (NE BARÁČNÍKŮ)
Číslo 26 (červen 2003) »dokořán«, bulletinu Obce spisovatelů, přineslo dopis Františka Niedla, předsedy Jihočeského klubu Obce spisovatelů (dále jen OS).
Autor: Karel Aksamit
CO DĚLAT A KDO JE VINEN?
Naděnka Sladinová, učitelka všech nižších i vyšších tříd ve vsi Malé Podbrody, přilila do plechovky od majonézy kalný olej, zapálila zasunutý knot a dala se do opravování písemných prací.
Autor: Jevgenij Obuchov
TEN NIČEMA MARX...
... přivedl všechny ženy do neštěstí! Svou matku vydíral, "sobecky vyžadoval další peníze na neustále prodlužované studium", uchyloval se k výhrůžkám, kladl ultimáta a po její smrti, kdy "konečně získal matčin kapitál, na ni provždy zapomněl".
Autor: Dobromil Krutihlav
»ŽIVÉHO ČI MRTVÉHO«
»Živého či mrtvého«,
věta doprovázená částkou v dolarech na vyhláškách začínajících slovem »wanted«, westernový hymnus na chlapsky, pistolemi a penězi uplatňovanou spravedlnost, konečně z prérií a saloonů dorazil i do jiných zemí a světadílů. S jistými výhradami a rozdíly. Zatímco například americký voják nemůže být za případný přečin spáchaný za hranicemi své vlasti souzen (ani odsouzen, jak o tom svědčí třeba lano, na němž visela kabina lanovky plná lidí, přeseknuté křídlem stihačky ze základny NATO v severní Itálii, jejíž pilot si dokazoval svou výtečnost tím, že lano podlétával) jinými soudy než americkými, což se vztahuje i na tribunál v Haagu, americký soud může naopak soudit a odsoudit kohokoliv kdekoliv na světě. Voják nevoják.
Autor: zrt