EPIŠTOLY K VÁHAJÍCÍM STOUPENCŮM GLOBALIZACE

   Grandibus exigui sunt pisces piscibus esca.
   Pro velké ryby jsou drobné rybky vítanou stravou.

   1. Uvažujte velkoryse a nadnárodně, mezistátně a mezikontinentálně, lidsky i nelidsky.

   2. Nebojte se globálních peněz, které vydřete ze závislých a zadlužených zemí. Většina lidstva stejně neumí s bohatstvím hospodařit, nebo dokonce podle něho a s ním žít.

   3. Angličtina není jen světový, ale globální jazyk pro manažery. Budete-li mluvit anglicky, budete také globálně myslet!

   4. Následujte globální trendy uplatňované největšími průmyslovými a finančními žraloky. Jde asi o 200 korporací, což není zase tak mnoho na tolik peněz.

   5. Rozhoďte výrobní a distribuční sítě po celé zeměkouli, uplatněte osvědčené zkušenosti z koloniální éry, vytvořte řetězce firem a probuďte poptávku po jejich zboží. Vysvětlete ženám všech kontinentů, barev a jazyků, že jen ty s křidélky jsou nejlepší...

   6. Zúčastněte se přerozdělování bohatství a nehleďte úzkoprse na prostředky k cíli - můžete zorganizovat zcela humanitární válku, vyvolat tažení proti terorismu, nebo si vynutit svobodu a demokracii silou. Prahněte po stále větším soustu a je lhostejné, komu je utrhnete od úst, jako elita na to máte nezadatelné právo.

   7. Přesvědčte se, že globální síť je neviditelná pro běžné občany, ale její vliv, ať chtějí či nechtějí, pociťují velmi silně. Z vlád a parlamentů se stala loutková divadla, kde je přemíra šašků a kašpárků všeho druhu a přitroublých škrholů. Nápověda má podobu televizní obrazovky a v zákulisí často působí ne kulisáci, ale gangy mafiánů a grázlů.

   8. Sešněrujte občany spoustou vyhlášek a zákonů, rozmnožte armádu úředníků, ta už si poradí s nespokojenci a antiglobalisty, bude-li mít k ruce ke všemu ochotnou policii.

   9. Neberte ohled na nic a na nikoho, obyčejným lidem postačí, budou-li mít zdání globální svobody a demokracie, skutečných hodnot si stejně neváží a většinou je znevažují. Ale žije se jim dobře v kašírovaném ovzduší lidských práv a nezcizitelné svobody, ve slaďounké atmosféře telenovel, banánového blahobytu, zlevňovacích kampaní, v bohaté nabídce sekondhendů, zastaváren a krachujících cestovních kanceláří.

   10. Propagujte činnost osvědčených globalizátorů, sledujte jejich vystoupení v televizi, kdy s oduševnělým výrazem tváře pronášejí prognózy své šťastné budoucnosti a ukazují nezměrné výhody globalizace pro lidstvo a snad i pro člověka. Potom i skeptičtí občané jsou více než uspokojeni a mohou se oddat klidnému žití v ústraní, protože vědí, že o náš stát je v těchto rukou dobře postaráno.


Autor: zk


Na všechny materiály prezentované na serveru obrys-kmen.cz se vztahuje zákon o autorských právech.
Jakékoliv jejich další šíření či využití bez výslovného souhlasu redakce nebo autora je zakázáno.
(c) 2001-2014 Obrys-Kmen   (ISSN 1210-1494)