HOVORY PŘES MOBIL

   Nezlobte se, pane Veselý, že jsem nevolal, ale já hrál turnaj.
   Tenisovej. Vy nehrajete tenis, pane Veselý?
   No tak to neproniknete ani do těch nejnižších kruhů. Bez mobilu, kolečkovejch bruslí a rakety dneska nedosáhnete ničeho.
   Kdepak, nevyhrál jsem, pane Veselý. Ale poznal jsem zas další strašně zajímavý lidi. Podnikatele, herce, suprstarky, Dýnsbíra a Šmidru.
   Vy ho neznáte? Láďu Šmidru?
   No jistě, že taky hrál.
   To sice taky nevyhrál, ale jen proto, že měl příšernou smůlu. Představte si, že všechny zápasy prohrál a nakonec narazil na takovýho kluka, možná o dvacet let mladšího, a ten ho vyprovodil z kurtu 6:2 a 6:0.
   Ale vůbec ne, ba přímo naopak, pane Veselý. To neznáte Láďu. To on samozřejmě připustil, že prohrál 2:0 na sety, ale zároveň hned po zápase vyzvedl své dva fantastické prohozy v prvním setě, jeden dokonce bekhendem, a že na začátku druhého setu vyšil dokonce jedno parádní eso, takže kluk se po ňom ani nestačil ohlédnout.
   No prohrál, to je sice pravda, ale to mu ani v nejmenším nevzalo chuť do dalších turnajů. Řekl, že bude nejlepší ze všech, pakliže se mu ještě podaří zlepšit hru na síti a údery od základní čáry, kde má ve fórhendu ještě menší rezervy. A když se teď naučí ještě anglicky, aby věděl, co je to fórty-zerty, a mohl to i vysvětlit divákům, bude do půl roku porážet i největší světové bijce.
   Ale no to víte, že Láďa toho nenechá. Je sice fakt, že dostal »kanára«, ale včera jsem se například dověděl, že od prvního listopadu bude dělat nehrajícího kapitána našemu daviscupovýmu týmu. Za půl miliónu měsíčně, pane Veselý. To je prohra, viďte?
   Vono dneska už není ani tak důležitý mít slušnej úder, jako mít kamarády na správnejch lajnách. A máte vystaráno až do roku 2009.
   Kupte si raketu, pane Veselý. To je dneska fantastická investice.

Autor: Vladimír Přibský


Na všechny materiály prezentované na serveru obrys-kmen.cz se vztahuje zákon o autorských právech.
Jakékoliv jejich další šíření či využití bez výslovného souhlasu redakce nebo autora je zakázáno.
(c) 2001-2014 Obrys-Kmen   (ISSN 1210-1494)