ULICE PRO POLITIKY

   Bylo by politicky bláhové a pošetilé, kdyby politik nedbal na to, kde vlastně bydlí.
   Jak by to znělo, kdyby ohlásil, že bydlí v ulici Křivé, Lomené nebo dokonce Hadovité (vždyť jako by to přímo ukazovalo na jeho schopnost převlékat kabáty!). Právě tak by zněla nepříjemně adresa s ulicí Slepou, Odlehlou nebo Okružní či Okrajovou. To by jistě jeho prestiži nepřidalo. Zcela jinak zní ulice Pod Havlem nebo Nad Havlem, ještě lépe pak Pod Hřbitovem nebo Na Volech. Ani ulice Boční nevyhovuje, zato Zámecká nebo Na Výsluní, to je to pravé. K opatrnosti nutí i Pivovarská nebo U Lihovaru, protože může připomínat jisté sklony pánů poslanců.
   Senátoři musí být ještě obezřetnější! Jak by mohl vážený senátor bydlet v ulici Zápečské, Dubové nebo Merendní? Dokonce ulice Na Rozhraní by mohla naznačovat něco o politické rozháranosti, kdežto ulice U Pramene by plodila různé myšlenky o již dosaženém cíli. Rozhodně se nehodí ulice Na Důchodě nebo Konečná.
   Velice zdrženlivý musí být senátor v těch případech, kdy se nabízí sice lukrativní bydlení, ale ouvej! - kupř. U Křížku, nebo U Soudu nebo Na Spravedlnosti (tak se obvykle ve středověku označovalo popravčí místo). Co si budeme myslet o politikovi, který bydlí Za Komínem, Pod Velbabou nebo v ulici Řadové či Na Závisti? Ulici Dělnická, Třešňová, Družstevní nebo Svornosti teprve nemají místo v adresáři politiků! A přímo děsivě a prorocky by zněla ulice V Jámě nebo V Tůních!
   I v drobnostech se zrcadlí velikost politika.

Autor: zk


Na všechny materiály prezentované na serveru obrys-kmen.cz se vztahuje zákon o autorských právech.
Jakékoliv jejich další šíření či využití bez výslovného souhlasu redakce nebo autora je zakázáno.
(c) 2001-2014 Obrys-Kmen   (ISSN 1210-1494)