Z projevu Pavla J. Hejátka na konferenci ODS

   Vážení bývalí soudruzi a soudružky!
   Mirku, Pavle, Petře, Ivane, Martine, Miroslavo...
   Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit této nejen ideové konference, v dnešní pro nás toliko převratné době. Použil bych slovo "revoluční", ale nechám si jej na další náš sjezd. Hovoříme zde již třetím dnem o sebereflexi, ztrátě důvěryhodnosti, jednoty, čitelnosti. Jsem rád, že jsme touto volbou ukázali naší veřejnosti, jaký je náš skutečný zájem. Nikoli politika, ale boj o moc, koryta i za cenu zničení vlastní strany, laciné projevy antikomunismu.
   U toho bych se ještě, když dovolíte na chvíli pozastavil. Je dobře, že se nám podařilo ve spolupráci s "předávajícími moci" v roce 1989 zničit většinu důkazních materiálů o naší minulosti, ale na druhou stranu je problémem, že ještě žijí někteří lidé mající paměť! S tím bychom měli do budoucna něco šikovně a opatrně, nicméně razantně provést! Nejsem zde jediný, kdo ví o mnohých z vás své a pokud to zůstane mezi námi děvčaty, bude to tak z hlediska budoucích volebních preferencí přece jenom lepší, že? Pokud jde o včera vystoupivšího otce zakladatele, navrhuji přijmout usnesení o postavení jeho pomníku z asfaltu před Strakovou akademií. Myslím si, že jako forma poděkování za jeho práci by to bylo důstojné a korektní. Je nepravdou, pokud si mnozí z vás jeho včerejší odchod vykládají jako zradu. Sám přece zdůraznil, že odchází v dobrém a jak zde již trefně poznamenal senátor Kubera, Klaus zůstane v našich srdcích do konce života! Vím, že jsme to někteří doslova oplakali a ano, nebojím se použít to slovo - ořvali, ale myslím si, že sám Václav by chtěl, abychom pokračovali v naší modré pouti vesmírem dál...
   Na co se do budoucna nejvíce soustředit a zaměřit? To je správná otázka a nalezení pravdivých odpovědí nám pomůže vyhrát příští parlamentní volby a dokonat tak naše dílo v této především námi rozkradené zemi. Je zapotřebí prohloubit zejména euroatlantickou spolupráci, což převedeno do praxe bude a musí znamenat schválení radarových smluv v poslanecké sněmovně! Musíme vkročit pravou nohou do světové západní politiky a odříznout se tak již jednou provždy od východních provazů. Přesvědčíme-li naše občany o nutnosti našich kroků bez potřeby jakékoliv jejich zpětné reakce, aniž by to sami postřehli, můžeme si pak společně u piva zazpívat píseň Prapore hvězd a pruhů.
   Jsme tady velmi silná skvadra bezcharakterních křiváků, šmejdů nejhrubšího zrna, zlodějů, lhářů a v posledních letech i vlastizrádců. Myslím si, že s natolik charakterově silným týmem máme šanci oslovit řadu našich hloupých voličů a dokonce zaujmout i tisíce zatím nerozhodnutých.
   Rozloučím se s vámi, protože čeká další řečník s heslem klasika: Je těžké být v této době kurvou. Konkurence je totiž příliš velká!

Autor: PAVEL J. HEJÁTKO


Na všechny materiály prezentované na serveru obrys-kmen.cz se vztahuje zákon o autorských právech.
Jakékoliv jejich další šíření či využití bez výslovného souhlasu redakce nebo autora je zakázáno.
(c) 2001-2014 Obrys-Kmen   (ISSN 1210-1494)