Píšeme si

   Mám pro vás dvě zprávy… Očekáváte, že napíši jednu špatnou a druhou dobrou a kterou chcete číst jako první? Nic takového, mám pro vás celý balík zpráv a to jednu horší než druhou. Otevřete-li noviny, televizi, rozhlas, zastavíte-li známého nebo kohokoliv, tak vidíte, čtete a slyšíte pouze jen a jen, že to všechno nestojí ani za hovor.
   Vláda se každých pár dnů hroutí, koaliční strany drží při sobě pouze silou peněz, poslanci tyjí v poslanecké kuchyni, opíjejí se v poslanecké vinárně, hádají se a případně fackují v poslaneckých lavicích. Tento výkvět národa, který jsme si zvolili jako své zástupce, schvaluje koaliční výmysly jak na běžícím pásu a hlasy opozice vnímá pouze jako obtížný hmyz, který je pouze zdržuje od dalšího rozkrádání republiky a neprivilegovaných vrstev lidí, jako jsou ženy-samoživitelky, nezaměstnaní a důchodci.
   Teorie průměru je jasná – bere-li jeden mzdu 50 000Kč a druhý 10 000, je průměrný plat těchto dvou 30 000 Kč. Mít plat 30 000 Kč – jo, to bych si výskal i za tohoto Kalouskova finančního řádění, leč za 8000 Kč – jo, tak to je bída, vážení páni.
   Co mohou dělat občané, kteří nedosáhnou do koryt, z kterých chlemstají ti – ne nejlepší, ale ti, kteří se uměli narodit a nebáli se krást, když byla stažená roleta, kteří se přidali na stranu těch, co byli tak říkajíc u válu. Na stranu těch, kteří rozdávali placené funkce, házeli melouny, dávali na stůl „pět českých“, posílali na patřičná místa kapříky, kteří povýšili těžkou práci barabů na činnost tunelářů v bílých rukavičkách, kravatách a černých kalhotách, kteří nosili po kapsách obálky nadité půlmilionovým všimným. Ale ano, nazvěme to pravým jménem - korupce vládne tomuto státu a nikoliv tolik propagovaná demokracie.
   Nic, nebo téměř nic v tomto státu nefunguje, jak by mělo. Do ministerských křesel zasedli lidé, kteří nemají ani potřebné vzdělání pro výkon funkce, ani dostatek zkušeností, mnohdy ani potuchy o tom, co by měli rozhodovat. Ano, oni „nic neviděli, nic nevěděli a nic nepodepsali“ – tak za co by měli být odpovědni, že…
   Dosud žádný zastupitel KSČM nebyl přistižen při rozkrádání nebo při nějakém korupčním jednání, a že by pravicové strany zajásaly, kdyby k něčemu takovému došlo. To svědčí o morálním profilu těchto zastupitelů. Za jejich práci a postoje je třeba vyslovit naším poslancům velké poděkování.
   Občané naší republiky ještě pořád nejsou na dně. Šetří na sobě, kupují potraviny s prošlou záruční dobou, kupují zlevněné potraviny v různých akcích, vaří bezmasá jídla, přestávají chodit ke kadeřnicím, pedikérkám, přestávají navštěvovat kulturní, společenské a sportovní akce, oblečení si pořizují u Vietnamců nebo v „sekáčích“, přestávají navštěvovat lékaře…
   Jak dál?
   JIŘÍ KNOPP, Hradec Králové

Autor: JIŘÍ KNOPP


Na všechny materiály prezentované na serveru obrys-kmen.cz se vztahuje zákon o autorských právech.
Jakékoliv jejich další šíření či využití bez výslovného souhlasu redakce nebo autora je zakázáno.
(c) 2001-2014 Obrys-Kmen   (ISSN 1210-1494)