OBRYS kmen
Číslo 6
Příloha internetového Obrysu - Kmene
1. srpna 2002
DLAŇ
Příloha internetového
Obrysu - Kmene

Vychází jako dvouměsíčník
v rámci internetové podoby
literárního týdeníku
OBRYS - KMEN
FUNKCE
KNIHOVNA
Nahlédněte do nově vzniklé Knihovny Dlaně.
Zde jsou volně k dispozici knihy, které jsme dosud v Dlani uvedli. Do knihovny budou postupně zařazovány rovněž tituly pro děti, v této chvíli jsou v ní zvukové nahrávky pohádek.

Ghetto s tmou a dnem
Poezie.
Autor: Jindřich Bělehrádek

Hrdina
Ukázka a celá povídka ke stažení.
V setmělé uličce Květnového vítězství hlasitě klapaly podpatky. To se Boženka Olivová vracela z další nepovedené schůzky. Byla smutná a trochu se bála, protože byla předbouřková noc, ve které ani měsíc nesvítil, a mezi paneláky Jižního města skučel strašidelně vítr. Byl konec srpna a Božence byla v lehkém šedivém svetříku zima. Nikdo mě nechce, přemítala v duchu. Kdo by stál o čtyřicetiletou úřednici, co vypadá jako úřednice? Bez prsou, bez zadku, bez humoru.
Autor: Jan Čadil

Záhadný únos v Nuselském údolí
Ukázka a sbírka básní ke stažení.
Autor: Karel Sýs

Smutná noc Irmy Geisslové
"Mladá básnířka, jež z Pešti nyní trvale se přesídlila do Prahy, vystupuje zde s prvním samostatným dílem svým, a to s verši. Kdo sledoval zajímavé příspěvky, jež slečna Geisslová štědře podávala do různých časopisů, a potěšil se rozmarným nejvíc tónem jich, bude překvapen opravdovou hloubkou, jaká se v Imortelách jeví. Jsou to pravé senzitivy, plny živého citu a přirozené reflexe..." napsal roku 1879 o tehdy čtyřiadvacetileté Irmě Geisslové Jan Neruda.
Připravil: Michael Doubek

POHLAZENÍ

Redakce: Michal Polický, Michael Doubek (redakce@obrys-kmen.cz)
optimalizováno pro Internet Explorer 4.x, rozlišení 800x600