MILAN BLAHYNKA

Edmond Konrád v jednom svém fejetonu vzpomíná, jak ho jelimánka – svého „patlíka“ – zavedla jednou Růžena Svobodová k pootevřeným dveřím pracovny svého manžela: „Seděl nad knihou a se zanícením četl. Oči mu zářily, usmíval se s výrazem hlubokého zadostiučinění. (…) Když se oba vrátili do její pracovny, paní Růžena řekla: Čte sebe. Nečte vůbec jiné knihy než sebe.“

VĚRA BERANOVÁ

Jan Otto

8. listopadu 1841 Přibyslav – 29. května 1916 Praha

IVO FENCL

Původní verzi Strýčka Robinsona napsal Jules Verne v letech 1861–62, kdy ještě na trhu nebyl jediný román Podivuhodných cest, nicméně autor už připravoval nejen Pět neděl v balóně (1862), nýbrž i Dobrodružství kapitána Hatterase (1866) a Děti kapitána Granta (1868).

KAREL SÝS

„My jsme Praha! Nic jiného tu nepotřebujete!“

Vskutku, když čtete Metro, nepotřebujete číst nic jiného.

Co vše se vejde do jediného čísla!

EMIL HRUŠKA

Na začátku je vždy zvědavost, pak hysterie, kádrování a osočování a nakonec nezájem a zapomnění. To se týká českého dneška a jeho metálování. Dneškem je myšlena doba po listopadu 1989. Píše se rok 2016 a už je to tady zase. Kohopak letos, a kdo navrhuje, jakpak se asi pan prezident rozhodne, enykybenyky kliky bé, jen ať metál nedostane X, vždyť je to stará struktura, a Y? Ten by si metál stejně nevzal, je to přece karakter… A že si ho loňský Y vzal? Musíte ho chápat, musel…

PAVOL JANÍK

Neprehliadnuteľná tendencia čulo vyhlasovať za svätých rozličné postavy nielen z náboženských, ale aj z politických dôvodov nevdojak poukazuje na potrebu vyzdvihnúť na piedestál osobnosť Dr. Gustáva Husáka, ktorý na rozdiel od mnohých iných kandidátov spĺňa viaceré náročné duchovné, mravné a spoločenské kritériá.

MILAN KOHOUT

Vyrazil jsem se svojí milovanou dceruškou na Malou Stranu, abych jí ukázal, kde jsem kdysi, za dob disentu a androše, bydlíval. 

ZDENĚK HRABICA

Do konečného rozhodnutí potentátů (i s hlavou státu) dohromady, mám nezcizitelné právo kibicovat. A v demokracii a svobodě, kterou podle Miroslavy Němcové už u nás máme, mám tu možnost i povinnost jistě i posléze.