MILAN BLAHYNKA

Ve své revui Rub a líc konstatovali V + W, jak se „na svět pesimista dívá“ v době, kdy ještě neodezněla světová hospodářská krize a už vyvstalo nebezpečí nové světové války: „Dvakrát běda, třikrát běda, pětkrát běda“, zatímco optimista zpívá: „Každý chlup má svůj rub každý rub má zase líc / chci vidět líc mně do rubu není nic.“

JIŘÍ JÍROVEC

Zdeněk Svěrák jednou řekl, že se publikum jeho divadla mění s časem. To nové již nezná Nerudu a tak se nesměje varování „Pozor, polka jede“ nebo pobídce „Dál jen dál“.

MIROSLAV GROSSMANN

Virtuální realita je všudypřítomná, útočí na nás na každém kroku, vykukuje zpoza každého rohu; je těžké rozeznat skutečnost od přetvářky, reklamu od plnohodnotné informace.

PAVEL JANSA

„V Besedě bude jako v sauně. Byl to taky nápad, pořádat sraz na konci června. Já jsem navrhoval září,“ ulevoval si Vladimír Horák. Na čele se mu perlil pot, jen co se nasoukal do obleku.

MADLA POSPÍŠILOVÁ KARASOVÁ

Když už se konečně po tom otřesném zážitku probrala, nic kolem sebe neviděla. Ta strašná tma, ta všeprostupující temnota zcela korespondovala se stavem její duše. Momentálně se cítila jako věc, syrově a brutálně použitá neosobní věc.

JOSEF PRSKAVEC

Bůh odpovídá na teologické otázky

Ano,

reinkarnace je možná,

ale je kolem toho

fůra papírování.