OBRYS kmen
Číslo 12
Příloha internetového Obrysu - Kmene
1. srpna 2003
DLAŇ
Příloha internetového
Obrysu - Kmene

Vychází jako dvouměsíčník
v rámci internetové podoby
literárního týdeníku
OBRYS - KMEN
FUNKCE

Nessun dorma
Nikdo nespí, pěje ten božský tenor a dědeček naslouchá se zavřenýma očima, na chvíli pevně rozkročený mezi jiskřícími, sršícími hvězdami, nessun dorma, jako by stál, vzpínal se, letěl, mladý vášnivý princ uprostřed tisíciletého kamenného města, uprostřed noci, lásky a smrti, ach uprostřed noci, lásky a smrti...
Autor: Ivana Blahutová

Jak jsem sčítal lidi
Byl únor. V ulicích vítr a čvachtanda. Nic moc. Chtěl jsem odjet na hory, ale chyběly mi prachy. Smůla. Náš soused ji měl taky. Přihlásil se za sčítacího komisaře a sklátila ho chřipka.
Autor: Eliška Koppová

Poprvé
Arkýřové okénko ukazuje výřez nebe, kousek červené střechy a komín. Jenom skoupý dílek výtečného dortu, který se jmenuje svět. Ale já se nedám šidit.
Autor: Eliška Koppová

Poezie
Eduard Veselý

Mohelnické rohlíčky
Ráda jezdím k babičce a dědovi do Mohelnice, ale ještě radši bez tatínka. Babička totiž tatínka zrovna nemá moc v lásce, a když to tatínek neslyší, nadává mamince, proč se nevdala za Pazderku od sousedů, který vlastní velký hotel a za městem obrovskou vilu.
Autor: Martina Bittnerová

KNIHOVNA
Nahlédněte do
Knihovny Dlaně.
Zde jsou volně k dispozici knihy, které jsme dosud v Dlani uvedli. Do knihovny budou postupně zařazovány rovněž tituly pro děti, v této chvíli jsou v ní Dlaň plná pohádek, ilustrovaná kniha Kamarádi a několik zvukových nahrávek.Na všechny materiály prezentované na serveru obrys-kmen.cz se vztahuje zákon o autorských právech.
Jakékoliv jejich další šíření či využití bez výslovného souhlasu redakce nebo autora je zakázáno.
Optimalizováno pro Internet Explorer 4.x, rozlišení 800x600
© 2002 Obrys-Kmen